top of page
Search
  • Writer's pictureautor

ČO PRINIESOL ROK 2018 PRE PENZION KALVIN.


Hotelové služby sú výzvy pre podnikateľské prostredie v Horeca segmente, ktoré často robia z manažérov psychológov a všestranne nadaných ľudí.

,,Ako zhodnotiť uplynulý rok? Slovom účtovníka by sa dal zhodnotiť veľmi jednoducho. Čísla by boli buď kladné alebo záporné. No z pohľadu manažéra to až tak stručné ,jednoduché nie je. Tak ako má rok štyri ročné obdobia, podobne je to a pri penziónoch, hoteloch či reštauráciách. Strieda sa slabšie obdobie so silnejším. Hlavnou úlohou nás manažérov je vytvárať pre každé obdobie zaujímavý produkt a službu na prilákanie hostí práve do nášho zariadenia. Po mnohých školeniach či prezentáciách by malo ísť podnikanie celkom jednoducho. Marketing treba cieliť na direct predaj bez využívania predajných zľavových portálov, hovorí manažér zariadenia Kalvín Restaurant & Penzion Tomáš Rožič.

,,Z môjho pohľadu, ako manažéra rodinného penziónu na vidieku sú ciele definované odborníkmi z hotelovej brandže spomínané vyššie menej reálne. Investícia do marketingu je finančne náročná a vyžaduje si marketingové oddelenie, čo si typ nášho zariadenia nemôže dovoliť. Náš penzión aj vďaka kombinácii zľavového portálu, predajných kanálov ako je Booking, či Tripadvisor vie efektívne zaplniť kapacity penziónu. Vďaka spolupráci so zľavovým protálom sme dokázali v období od júna do septembra 2018 využívať 80% kapacity. Rovnako sa navýšili tržby reštaurácie, keďže ide o následný cross-selling.

Rok 2018 okrem bežných výnosov penziónu zaznamenáva nárast priamych rezervácií a to vďaka pravidelnej návštevnosti spokojných a stálych klientov. Ďalším pozitívnym faktorom je rozrastajúci sa nový komplex termálneho kúpaliska s tobogánovou zónou a wellness zónou Thermal Park Nitrava v susediacej obci Poľný Kesov. Vzhľadom na výborné partnerské vzťahy dokážeme aktívne spolupracovať a využívať vzájomný potenciál rozvoja cestovného ruchu v mikroregióne Cedron. Pre naše ubytovacie zariadenie to predstavuje momentálne 10 % nárast priamych rezervácií s využívaním služieb poskytovaných Thermal Parkom.

Na záver by som Vás rád pozval k nám do vidieckeho penziónu Kalvín dýchajúceho atmosférou francúzskeho vidieka spolu s možnosťou oddychu v termálnej vode a pochutiť si na domácom jedle našich kuchárov.

Tešíme sa na vašu návštevu,

Bc. Tomáš Rožič – manažér


45 views0 comments

Recent Posts

See All

Darujte krv pravidelne, nielen keď sa stane tragédia

25.11.2019 sa konal už 17. výjazd Národnej transfúznej služby SR z Nových Zámkov v priestoroch penziónu Kalvín Restaurant & Pension v Rastislaviciach. Myšlienka osloviť odberové pracovisko Národnej t

bottom of page