Search
  • autor

Prázdniny v Penzióne Kalvín, zaži Slovensko.


Príď k nám a objavuj krásy Ponitria a južného Slovenska.

Ranč Nové sedlo


Máte radi koníky ? Môžete si tu zajazdiť na koňoch či dokonca absolvovať jazdeckú školu. Tento nádherný kúsok je od nášho penziónu vzdialený iba 15 km. Zo skúseností našich hostí vieme povedať, že je to nádherné miesto, s krásnym areálom dobrým jedlom Určite odporúčame.

Thermalpark Nitrava


Po náročnom dni sa treba zrelaxovať alebo vyblázniť ? To necháme na vás. Tento krásny nový park ponúka wellness, bazény a rôzne animačné programy. Aj my si sem tam občas zájdeme a dáme si relax v bazéne je to naozaj výborné miesto a ešte aj so zdravou vodou.

Rozhľadňa Radošinka


Máte radi aktívne strávený čas s rodinou alebo kamošmi ? Potom navštívte toto pekné miesto s výhľadom. Je tam možno trocha nebezpečný rebrík avšak výhľad a prostredie stojí za poldňoví výlet. Uvidíte Nitru, pohorie Tribeč v vrchmi Zobor a Žibrica dokonca aj Malé Karpaty. Nájdete tu zastrešené posedenie spolu s informačnou tabuľu. Dostanete sa sem autom či peši. Tento výlet určite odporúčame.

Vodná priehrada Kráľová


K letu patrí neodmysliteľne voda. Čo tak navštíviť priehradu postavenú na rieke Váh ? Poskytuje možnosti windsurfingu, jachtingu a vodného lyžovania, tiež rekreačného rybolovu. Vodné dielo Kráľová nazývané aj Kaskády sa nachádza medzi Sereďou a Šaľou.

Slovenské poľnohospodárske múzeumMáte doma deti a hlavne chalanov ? Expozície tohto múzea sa rozprestierajú na ploche takmer 9 000m2. Nájdete tu napríklad poľnohospodárske motívy v umení, tradičné remeslá hlavne stroje a letectvo či mnohé iné zaujímavé kúsky. No tak šup šup je to od nás len na skok veď Nitra je za rohom.

Nitriansky hrad


Keď už budete pri tej Nitre čo tak sa trochu rozhýbať ? Schody vám k tomu dopomôžu. Zaparkujte zdarma pred futbalovým ihriskom. Zakúpte si kompletný vstup ten určite využijete. Hradný areál, nám. Jána Pavla II., Diecézne múzeum, Katedránle veže a mnohé, mnohé ďalšie zaujímavosti. Výlet na pol dňa 😊. Hrad sa nachádza na hradnom vrchu v centre mesta vo výške 220 m n. m., a tak vytvára výraznú dominantu mesta čo vy na to ?

Nitriansky mestský park


Pre tých čo chcú trochu pokojnejšiu prechádzku s pekným pohľadom na zeleň ponúkame mestský park. Je vhodný ako na relax tak aj na korčule. Deti sa vyšantia a rodičia si prídu tiež na svoje. V okolí sa nachádza bufet, tak ani bruchá nezostanú prázdne.

Veríme, že sme vám dali mnoho inšpirácií ako stráviť krásne leto aj na Slovensku.

Tím Penziónu Kalvín


208 views0 comments

Recent Posts

See All

25.11.2019 sa konal už 17. výjazd Národnej transfúznej služby SR z Nových Zámkov v priestoroch penziónu Kalvín Restaurant & Pension v Rastislaviciach. Myšlienka osloviť odberové pracovisko Národnej t