top of page
Search
  • autor

Oslavy s duchom tradície


Jubileum ako cudzie slovo sa u nás udomácnilo a vo voľnom preklade znamená výročie. Či sú to narodeniny, výročný deň alebo oslava tejto udalosti jedno majú spoločné. Oslavu plnú chutných a tých najrozmanitejších jedál, zákuskov od starých mám, nápojov a dobrého vína. Pomaly ale isto sa čas, kedy sa tieto oslavy usporadúvali na záhradách rodinných domov presúva do reštaurácií. Rodiny sa rozrastajú, časy keď staré mami vypekali všetky možné dobroty sú už dávno minulé. Jednoducho doba sa posunula a s ňou aj tradície.

Jednou, avšak nie jedinou zaujímavosťou, ktorou vyniká práve reštaurácia v obci Rastislavice je, že jedlá pripravujú ženy, matky, ktoré sa neučili variť na školách. Naučili ich to ich mami. Preto si dovolím tvrdiť: ak hľadáte tradičné jedlá pripravované s láskou navštívte túto jedinečnú reštauráciu. Príjemný pocit utuží aj fakt, že reštaurácia je zariadená vo vidieckom štýle. Možno sa to bude zdať niekomu nadhodnotené, ale dovolím si tvrdiť ba aj obyčajné denné menu je tak výborné svojou chuťou a spôsobí priam nutnosť prísť a ochutnať aj jedlá priamo z jedálneho lístku. Napríklad s partnerkou pri fľaške dobrého vína, či s priateľmi pri pive. Rovnako ako pri jedlách sa táto reštaurácia s penziónom snaží zachovávať lokálnych dodávateľov aj pri výbere vín. Podľa skúseností si isto príde, každý hosť na svoje.

Ak ste z ďaleka, nezúfajte. Tento skvostný objekt Penzión Kalvín*** ponúka aj ubytovanie. Je to typ penziónu, ktorý vyžaruje rodinnú atmosféru. Izby sú umiestnené v podkroví, ktoré je zariadené ´´ rozprávkovo´´. Hľadáte útek pred bežnou realitou ? Príďte do rozprávky a užite si čaro vidieka, oddych doplní termálna voda v zariadení Thermalpark Nitrava vzdialená len 2 minúty autom. Ešte stále váhate nad predĺženým víkendom?

Tu si naozaj oddýchnete.